USD
USD Amerikansk dollar EUR Euro GBP Brittiskt pund AUD Australisk dollar CAD Kanadensisk dollar BRL Brasilianska Real CNY Kinesiska Yuan CZK Tjeckisk krona DKK Dansk krona HKD Hongkongdollar ILS Israelisk ny Shekel JPY Japanska Yen MYR Malaysisk ringgit NZD Nyzeeländsk dollar NOK Norsk krona PLN Polska Złoty RON Rumänsk leu RUB Rysk rubel SAR Saudiarabisk rial SGD Singaporiansk dollar ZAR Sydafrikanska Rand KRW Sydkoreansk won SEK Svensk krona CHF Schweizisk franc TRY Turkisk lira UAH Ukrainska Hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailändska baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Spa Posse Do Corpo Posse (Rio de Janeiro) Español Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Spa Posse Do Corpo Posse (Rio de Janeiro) Spa Posse do Corpo Posse (Rio de Janeiro) Русский Svenska Türkçe
  • Kontakt

Spa Posse Do Corpo

Förhandsbokning
2026-08-01
2026-08-02

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

100

Spa Posse Do Corpo 5*

 Wi-Fi
 24-timmars tjänster

24-timmars reception

 Simbassäng

Inomhuspool

Oändlighetspool

Takpool

Liten pool

 Fitness/Gym

Fitnesscenter

 Aktiviteter

Tennisbana

Bordtennis

 Spa & Hälsocenter

Ångrum

Massage

Vaxning

Kropps skrubb

Kroppsinpackningar

Ansiktsbehandling

Jacuzzi

Manikyr

Pedikyr

 Barnvänligt

Barnvagn

Lekplats för barn

 Luftkonditionering
 Husdjur

Husdjur tillåtna


Hotellet Spa Posse Do Corpo, som finns inom 4 km från Ilha Shopping i Posse, ståtar med 2 badtunnor. Alla gäster har Wi-Fi i allmänna utrymmen och tillgång till ett fitnesscenter.

Detta bekväma hotell ligger ca 10 minuters promenad från centrum. Inom 45 minuters bilresa från hotellet kan du besöka Nova Friburgo.

Rummen inkluderar minibar, samt gratis Wi-Fi och plattskärms-TV med satellitkanaler för din bekvämlighet. Rummen har en duschkabin och en separat toalett. De privata enastående badrummen är utrustade med en duschkabin, en separat toalett och en dusch. Hotellrummen erbjuder utsikt över trädgården.

Spa Posse Do Corpo erbjuder en kostnadsfri kontinental frukost.

  • Flygplatser
  • Juiz De Fora Flygplats
    85 km

Bekvämligheter på boendet

Beskrivning

  • Helt rökfritt
  • Wi-Fi
  • Parkering
  • Säkerhetsfack
  • 24-timmars reception
  • Husdjur tillåtna
  • 24-timmars säkerhet
  • Endast för vuxna
  • Bagageförvaring
  • Omklädningsrum
  • Hiss
  • Kafé
  • Brandsläckare
  • Nyckelåtkomst

Mat och drycker

  • Elektrisk vattenkokare
  • Särskilda dietmenyer

Aktiviteter och avkoppling

  • Oändlighetspool
  • Takpool
  • Liten pool
  • Inomhuspool
  • Strandparasoll
  • Solsängar
  • Karaoke
  • Live underhållning
  • Solterass
  • Trädgård
  • Fritids- och TV-Rum
  • Spa & Hälsocenter
  • Bastu
  • Ångrum
  • Jacuzzi
  • Pedikyr
  • Manikyr
  • Vaxning
  • Kropps skrubb
  • Ansiktsbehandling
  • Behandlingsrum
  • Kroppsinpackningar
  • Massage
  • Fitnesscenter
  • Tennisbana
  • Bordtennis
  • Yogalektioner
  • Idrottstränare
  • Aerobicslektioner
  • Termiska bad
  • Offentligt bad
  • Pool med utsikt
  • Grunda delen
  • Makeup tjänster

Service

  • Flygplatstransfer (mot avgift)
  • Hushållning
  • Tvätt
  • Utflykts-/biljettservice
  • Affärer/kommersiell service
  • Fax-/fotokopiering

På rummet

  • Luftkonditionering
  • Uppvärmning
  • Minibar
  • Klädkammare
  • Uteplats
  • Trädgårdsmöbler
  • Strykservice
  • Gratis toalettartiklar
  • LCD-TV
  • Radio väckarklocka
  • Barnpassning/barnomsorg
  • Barnvagn
  • Bordsspel
  • Lekplats för barn

Hotellregler

Incheckning: från 12:00 till 18:00
Utcheckning: från 07:00 till 10:00
  • Information om extrasängar
  • Inga barnsängar tillhandahålls i ett rum.

Vanliga frågor

  • 🌇

    Hur långt är centrum från det bekväma 5-stjärniga hotellet Spa Posse Do Corpo?

    Det tar 10 minuter till fots att komma från det bekväma 5-stjärniga hotellet Spa Posse Do Corpo till centrum.
  • Hur tar vi oss till det bekväma hotellet Spa Posse Do Corpo från flygplatsen?

    Gäster på det bekväma hotellet Spa Posse Do Corpo kan begära busstransfer. Vi rekommenderar att du ringer i förväg för att bekräfta uppgifterna.
  • 🚗

    Var kan vi parkera vår bil vid det 5-stjärniga hotellet Spa Posse Do Corpo?

    Gäster på det 5-stjärniga hotellet Spa Posse Do Corpo kan parkera sina fordon på parkering.
  • Ingår frukost i priset på hotellet Spa Posse Do Corpo?

    Ja, en kostnadsfri kontinental frukost ingår i vissa av erbjudandena på hotellet Spa Posse Do Corpo. Se till att bekräfta denna information med boendet.
  • 💵

    Vad är priset för ett rum på det här bekväma hotellet?

    Det genomsnittliga rumspriset på det här bekväma hotellet är 401$. För mer information, kontakta hotellpersonalen.
  • Vilken betalningsmetod erbjuds på det 5-stjärniga bekväma hotellet Spa Posse Do Corpo?

    Gästerna på det 5-stjärniga bekväma hotellet Spa Posse Do Corpo kan betala med American Express, Mastercard och Visa samt andra betalningsmetoder.
  • 🚪

    Vilka rumstyper finns tillgängliga på det bekväma hotellet Spa Posse Do Corpo?

    På det bekväma hotellet Spa Posse Do Corpo kan gästerna välja mellan Superior rum med Queen size-säng, Rum med King size-säng och Deluxe rum.
  • 🛀

    Finns det några spamöjligheter på det bekväma 5-stjärniga hotellet Spa Posse Do Corpo?

    Gäster kan koppla av med ansiktsmassage eller inpackning, kroppsskrubb och pedikyr som erbjuds på det bekväma 5-stjärniga hotellet Spa Posse Do Corpo.
  • Vilken typ av pool har det bekväma hotellet Spa Posse Do Corpo?

    Det bekväma hotellet Spa Posse Do Corpo har en uppvärmd pool.

Uppgifter och priser



Ange datum för din vistelse för att kontrollera tillgänglighet.

Galleri

Feedback

Uppgifter om vistelsen

Ditt betyg

Hemskt Fantastiskt

Kontakta oss



Förhandsbokning
2026-08-01
2026-08-02

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

Tack för att du prenumererar
Stäng
Juridisk information
  • Sekretesspolicy
Företag
Spa Posse Do Corpo, Brasilien

Avenida Noemia Alves Rattes 134, Posse, Posse (Rio de Janeiro), Brasilien

Hålla dig uppdaterad

Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev blir du den första som får våra senaste nyheter och erbjudanden.

Hotellbokningar online

Kontakt

2026 © allriodejaneirohotels.com

All rights reserved